Site Rengi

Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kayseri 34°C
Az Bulutlu

Sıkışan Terörün Hamleleri 3

22.06.2021
71
A+
A-

Belli bir kronolojik sırayla aynı akıl kurgusuyla her dönem yeni bir olaya gebe ülke gündemimize bir terör sempatizanı partinin il binasına yapılan saldırı dan tutun da suç örgütü liderinin açıklamalarına kadar derinleştirilmiştir. Yapılan açıklamalarda her ne olursa olsun devletin içişleri bakanlığının zan altında bırakılması yanlıştır ve derhal bu kişinin yakalanmasından, söylediklerinin araştırılmasına tüm işlemlerin yüce yargımız tarafından ehemmiyetle yürütülmesi şarttır. Devletimizin kurumlarının makamlarının zarar görmesi vatandaşlarda oluşan rahatsızlığın artmasına sebebiyet verecektir.

Türkiye bir kargaşa ve kaos ortamına sürülerek ekonomik zorlukların da etkisiyle sarsılmaya çalışılmaktadır.

Suç örgütü olarak devletin adamı gibi davranmak, şahsi ve keyfi suçların devletinde şu işinin yaptım demekle aklanılmaya çalışmak hem suçlu hem güçlünün oyunudur.

Eğer iddiaların doğruluğu varsa araştırılır ve kendine güvenen teslim olarak ifade verir gerçekleri anlatır. Kaçarak laf atarak doğru söylediğini iddia etmek boş lakırdı ve youtuber olmaktan öteye gidemez.

Devlet hep 18 yaşında ve istediği zaman istediği suçluyu getirebilecek güçtedir.

Bu konu ile ilgili suç örgütü liderlerinin meşrulaştırılması, kamuoyu nezdinde mazluma yatma durumunun da milletimizin gözünden kaçmamalı.

Kimler kimler beraber ise ortaya çıkartılmalı bütün suç örgütlerinin siyasi bağlantıları acilen çözülmeli ucu kime dokunursa dokunsun hem yargı nezdinde hem de vatandaş vicdanında acilen yargılanmalıdır.

Hdp binasına yapılan saldırının iç yüzünün aydınlatılması noktasında bu tür eylemlerden sonra faillerin belli grupları işret etmesi şaşırtıcı değil, demode bir oyuna örnektir.

Yıllar önce gazeteci Dink cinayetinde de failin belli bir siyasi partiyİ ve liderini işaret ettiğini unutmayalım. O dönem de o parti ve lideri hedef alınarak geçmişte yetiştiği kurumlar ve milliyetçi cephenin zarar görmesi istenmişti. Sonrası malum arkasında fetö terör örgütü olduğu anlaşıldı.

Bu saldırı sonrasında da ne yazık binlerce yıllık davanın siyasi temsilcisi MHP hedef gösterilmek istenmiştir. Ancak fikri vicdanı hür hiçbir kalpte karşılık bulamayacak bu suçlamada terör örgütlerinin ipinin elinde olduğu grupları yine hüsrana uğratmıştır. Her bozkurt işareti yapan vatanına aşık milletine sadık olmaz. Dönem dönem bu eşsiz vatan delisi gönüllerin teveccühünü alabilmek için her siyasi parti liderinin bozkurt yaptığını unutmayın. Bozkurt yapıp Ülkücü olabilmek için en güzel tanımı yapacak olursak, merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in dediği gibi ‘’ Ülkücülüğün nişanesi, hem Ocaklı hem de MHP’li Türk milliyetçisi olmaktır.
“Ülkücü MHP’de olur.”

Milli düşüncede birleşmiş kişiler çok iyi biliyor ki , hdp denen terör yuvasının kapatılması sadece kapatılmakla kalmayıp bu suç batağının piyonu olmuşların siyasi arenadan tamamen silinmesine imkan ve olanak verilmelidir.

hdp bir parti değil millete kurşun sıkan ellerin takım elbise ile temsilciliğini yapan bir suç barınağıdır.

Bu konuda kaleme aldığım düşüncelerin saldırıyı meşru göstermek gibi değerlendirilmemesi okuyucular tarafından anlaşılacaktır. Keza eleştirdiğimiz suç örgütü liderlerinden farkımız kalmayacaktır.

İşin özüne gelecek olursak bu ülke üzerinde karanlık ellere hizmette sınır tanımayan hainlerin her sıkıştığında sergilediği senaryo bir döngüye dönmüş ve ‘’sıkışan terör’’ hamlelerine yenilen pehlivanın güreşe doymadığı gibi devam etmekte.

Kanal İstanbul gibi kamuoyunda netlik kazanılmayan projelerin hayata geçirilmesi süreci titizlik ve yüksek anlayışla yürütülerek provoke edilmesine fırsat verilmeden, ikinci bir gezi olayına dönüşmeden yürütülmedir. Çünkü olayların döngüsü, oluşumu ve kronolojik sırasını unutmamak yararımıza olacaktır.

Ülkemizin ana problemi ekonomi olarak ne yazık ki ilk sıraya oturmuş, bu süreç her atılımında ve vatandaşın cebinde hissedilmektedir. Acilen ekonomik alanda hamleler yapılmalı vatandaşın ve sektörlerin ekonomik kaygılarının giderilerek refaha ulaştırılması şart olmuştur. Zaten terör ve sevicilerinin de istediği tam olarak milletimizin ekonomik ve duygusal alamda sıkışması ve bundan beslenerek hamleler yapmasıdır. Bunlara fırsat vermeden ülke idaresinde geçtiğimiz yeni sistemin eksik yanlarının hızla giderilmesi ve hamlelerin mutlak bir inanmışlıkla atılması şarttır.

Yusuf Mert EKİNCİ

Yerli Üretim ve Girişimciler Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.